Solar İstanbul Fuar ve Konferansı 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında Tuzla Viaport’ta “Sürdürülebilirlik ve Enerji Dönüşümü” teması ile gerçekleştirilecek. 28 Aralık 2021 tarihinde, Solar İstanbul Fuar ve Konferansı hazırlıkları kapsamında sektör derneklerinin temsilcileri ile basın mensupları bir araya geldi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan BİFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Feraye Gürel konuşmasında dünyanın enerji dönüşümü içinde olduğunu altını çizerken, Solar İstanbul’u da bu yüzden sadece solar fuarı olarak değil, bu dönüşümün en önemli başlıklarından olan dijitalizasyon, e-mobilite ve enerji depolama konularını da eşit ağırlıklı olarak kapsayacak şekilde planlandıklarını belirtti. Konferans programı da bu hedefler doğrultusunda çok kapsamlı olması hedefleniyor.

Konferansın stratejik konularını pandemi sonrası enerji planlaması, enerji yatırımlarına yönelik finansman ve refinansman, enerji depolama, dijitalizasyon, e-mobilite, elektrikli araç şarj istasyonlarının mevcut şebekelere nasıl entegre edileceği gibi başlıklar oluşturacak. Teknik tarafta ise yüzen fotovoltaik sistemler, yeşil hidrojen, solar mimari ve hibrit sistemler gibi konulara ağırlık verilecek.

Etkinlikte enerji sektöründe kadın istihdamına da özel yer verilecek ve bu konuyu da gündeme alan sadece kadın mühendislerin yer aldığı bir oturum gerçekleştirilecek.

Birleşik Fuar Yapım A.Ş (BİFAŞ) organizatörlüğünde ve GENSED, GÜNDER ve GÜYAD işbirliği ile gerçekleştirecek Solar İstanbul’a T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşu destek veriyor.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir